150 gram kwark met muesli: calorieën en voedingswaarde

Een portie van 150 gram magere kwark met muesli bevat ongeveer 270 kcal wanneer de portie wordt aangevuld met 1 eetlepel gepofte spelt, 1 eetlepel havermout, 20 gram ongezouten gemengde noten en 30 gram diepvries rode vruchten. Deze samenstelling levert per portie 20 gram eiwitten, 13 gram vetten, 17 gram koolhydraten en 3 gram vezels.

De exacte hoeveelheid calorieën hangt af van de soort muesli, de hoeveelheid die je toevoegt en eventuele extra ingrediënten zoals fruit, noten, siroop of banaan. Kwark bevat veel eiwit welke belangrijk is voor de opbouw van de spieren. Je kan kwark nog smakelijker en voedzamer maken door er noten, vruchten en muesli aan toe te voegen.

Voedingswaarde van 150 gram kwark met muesli

VoedingsstofHoeveelheid per portie
Energie270 kcal
Eiwitten20 gram
Vetten13 gram
Waarvan verzadigd vet2 gram
Koolhydraten17 gram
Vezels3 gram

De voedingswaarde per portie is Energie: 270 kcal Eiwitten: 20 gram Vetten: 13 gram, waarvan verzadigd vet 2 gram Koolhydraten: 17 gram Vezels: 3 gram. Met een goed (eiwitrijk) ontbijt, begin je de dag goed.

Ingrediënten voor één portie

  • 150 gram magere kwark (±3 lepels)
  • 1 eetlepel gepofte spelt
  • 1 eetlepel havermout
  • 20 gram ongezouten gemengde noten
  • 30 gram diepvries rode vruchten

Je kan kwark nog smakelijker en voedzamer maken door er noten, vruchten en muesli aan toe te voegen. Zo geniet je van een smakelijke en voedzame start van de dag.

Bereiding van kwark met muesli

  1. Ontdooi het fruit.
  2. Vul de bodem met fruit en noten in een schaaltje of een glas.
  3. Schep 3 eetlepels magere kwark boven op de noten en het fruit.
  4. Strooi de gepofte spelt en havermout boven op de kwark

Ook lekker met een snufje kaneelpoeder of cacao nibs! Zet de avond ervoor alvast een schaaltje met kwark klaar en voeg het diepvriesfruit toe. De volgende ochtend hoef je alleen nog de noten, spelt en havermout toe te voegen.

Kom kwark met muesli en rood fruit

Calorieën met andere hoeveelheden

Wil je een andere hoeveelheid of eenheid kiezen? Vul dan de caloriechecker onderaan deze pagina in. Je weet nu hoeveel calorieën, vet, verzadigd vet, eiwit, koolhydraten, suikers en vezels er in yoghurt met muesli zitten.

HoeveelheidEnergie
1× verpakking 130 g118 kcal
0.5× verpakking 65 g59 kcal
1× theelepel 12 g11 kcal
1× eetlepel 25 g23 kcal

De vermelde portiewaarden voor een verpakking met kwark en muesli zijn 118 kcal voor 130 g, 59 kcal voor 65 g, 11 kcal voor 12 g en 23 kcal voor 25 g. Deze waarden hebben betrekking op de genoemde hoeveelheden en kunnen verschillen van een zelf samengestelde portie met 150 gram kwark en extra ingrediënten.

Kwark met muesli, aardbeien en banaan

Een uitgebreidere variant bestaat uit 300 g magere kwark, 10 stuks aardbeien, 1 stuks Bananen, 75 g 4-granen muesli en 7.5 ml Slimpie Bosvruchten Siroop. Was de aardbeien, verwijder de kroontjes en snijd in stukjes.

Pel de banaan en snijd in stukjes. Vul een schaaltje met kwark en meng met de bosvruchten siroop. Voeg de muesli, aardbeien en banaan toe.

Voedingsgegevens van een vergelijkbaar product

VoedingswaardePer 100 g
Energetische waarde91
Vetten0.70
Verzadigde vetten0.20
Koolhydraten13.70
Netto koolhydraten13.20
Suikers10.70
Vezels0.50

Een vergelijkbare voedingsvermelding geeft per 100 gram een energetische waarde van 91, 0.70 vetten, 0.20 verzadigde vetten, 13.70 koolhydraten, 13.20 netto koolhydraten, 10.70 suikers en 0.50 vezels. De overige vermelde waarden voor enkelvoudig onverzadigde en meervoudig onverzadigde vetten, cholesterol en verschillende vitaminen en mineralen zijn niet ingevuld.

Waarom kwark met muesli een vullend ontbijt kan zijn

Een goed ontbijt zit vol belangrijke voedingsstoffen die je lijf elke dag nodig heeft. Denk aan proteïne, vitamines en mineralen. Maar ook koolhydraten, vezels, en zelfs een beetje vet.

En dat krijg je bijvoorbeeld van zuivel, volkoren ontbijtgranen en fruit. Een goed ontbijt bevat van alles wat. Eiwitten ondersteunen je spieren en zorgen voor een langdurig verzadigd gevoel.

In combinatie met vezels, vitaminen en mineralen vormen ze een belangrijke basis voor een gezonde start van de dag. Zo zit je langer vol en ga je goed voorbereid de ochtend in.

Eiwitten en een gezond eetpatroon

Voldoende eiwitten binnenkrijgen hoeft helemaal niet moeilijk te zijn. Begin bijvoorbeeld met een eiwitrijk ontbijt. Voeg fruit toe aan een bakje yoghurt of kwark en maak het af met wat granola of noten.

Voor het opbouwen en behouden van spiermassa en conditie heeft u gezonde voeding nodig. Als basis kunt u hiervoor de ‘Schijf van Vijf’ van het Voedingscentrum gebruiken. Eiwitten zijn de bouwstoffen voor uw lichaam. Ze zijn nodig voor het opbouwen en behouden van spieren en cellen.

Naast een eiwitrijke voeding, is beweging een belangrijk onderdeel van de behandeling. Met de eetmeter-app krijgt u inzicht in uw eiwitinname, de verdeling van eiwitten over de dag, inname van calorieën en voedingsstoffen.

yoghurt met muesli

Calorieën bijhouden

Wil je weten wat de voedingswaarde van dit product betekent binnen je hele eetpatroon? In de Eetmeter kun je langere tijd bijhouden wat je eet en drinkt.

Dit online dagboek berekent dan hoeveel energie en voedingsstoffen je in totaal binnenkrijgt. Houdt er rekening mee dat sommige voedingsmiddelen niet geschikt zijn voor iedereen en het wordt altijd geadviseerd om een specialist te raadplegen voordat u met een dieet begint.

tags: #150 #gram #kwark #met #muesli #caloruieen